TÄNAN KÕIKI ÕPPEASUTUSI ANNETUSFONDIS OSALEMISE EEST

Te olete nii tublid! Need suurepärased,südamlikud postkaardid, mis te tegite oma kätega, ei jätnud ühtegi veteraani külmaks ja ka neid, kes elasid üle blokaadi. Rõõmuga ja suure tänulikusega edastan teile nende poolt tänud,tervist teile ja teie vanematele. Bravo!


ELA ILONA!

Kõikidest kirjadest, mis meie postkasti on saadetud hakkab see kiri koheselt silma. Lugu meenutab natukene vene poplaulja Žanna Frisket, kes suri peavähi tõttu. Kuid me usume, et meie lugu lõppeb hästi!

Kiri algab sedasi:

«Ma elan koos oma abikaasaga üürikorteris. Võtsime pangalt laenu, aga ei tulnud sellega toime. Pank võttis korteri endale võlgade katteks. Selletõttu elamegi üürikorteris. Talvel maksame 300 eurot, suvel natukene vähem. Elame korteris viiekesi. Minu naisel, Ilonal, avastati hiljuti vähk, mis on viimasel ehk neljandal staadiumil. Praegu on ta Tallinna haiglas. Ilona on muredest murtud, kuna meil on kolm last ja mina olen invaliidsusel. Meil on 12 aastased kaksiku, Sandra ja Aleks. Sandra on invaliidsusel. Samuti on meil veel üks tütar, Alise .Praegu taotleme sotsiaaltoetust, seoses raske materjaalse seisundiga. Kõik raha, mis meil on, läheb maksudele ja laste peale, paraku ravimite jaoks raha ei jätku. Tasapis vajume põhja aga mina nagu mees ja pereisa ei saa seda lubada. Kirjutan teile abipalvega kuigi olen püüdnud ise toime tulla ei ole mul piisavalt jõudu, et sellest üle saada. On väga raske vaadata kuidas su armastatu on raskelt haige ning iga päevaga tema eluleek aina nõrgeneb. Ning ma saan aru, et lapsed igatsevad teda samuti.»

Mees ei palunud lahendada mingit konkreetset probleemi, kuid oma poolt täpselt tean, et hakkan neid pidevalt külastama ning täpsustama kõik majanduslikult kitsad kohad. Keegi ei tohi oma muredega üksi jääda!

Lapsed kannatavad kõige rohkem.

Lapsed vajavad riideid ja jalatseid:

Sandra ja Alise:

Riided: 40-42 suurus ja pikkus 170

Jalatsid: 40-42 suurus

Aleks:

Riided: 38-40 suurus ja pikkus160

Jalatsid: 38-39 suurus

Raha võib ülekanda MTÜ Lootus sinuga EE962200221060320198


AITAME OLEGIL ELUS PÜSIDA!

On üks mure, mis konkreetselt elu ei ohusta,kuid mis määrab selle kvaliteedi.

Meie kõrval, siin Eestis Harjumaal elab Oleg.Ta on tavaline inimene, oma plaanide ja unistustega nagu ka meie. Asi on selles, et tema ankoloogiline haigus on tagasi tulnud. Ta elab oma majas, Kiilis, perekonda pole. Üks ainuke lähedane hing, tema vend, elab Peterburis. Juhtus nii, et toetusest, mida talle riik igakuiselt maksab,ei saa ta isegi sõidupileti osta, et käia Tallinnas arsti juures, poes või turul. Hetkel on tal selline probleem, nimelt peab ta kolmapäeval sõitma arsti juurde, Ravi tänavale, et vahetada kateetri, kuid sõidupilet lõppeb juba homme, selleks aga et soetada uus kuukaart ei ole tal piisavalt raha. Taskus on 4 eurot, kuukaart maksab aga 32 eurot. Dokumentidega on tal kõik korras-ma isiklikult kontrollisin. Ta on meeleheitel.Tema sissetulek on 295 eurot pluss invaliidsus 20 eurot. Linnas on vaja käia pidevalt,arstide juures või siis niisama poest toidu toomiseks. Ta ise tassib raskeid toidukotte kuigi tal on rinnas lahtine haav. Ta kavatseb müüa maja ja maalapp, selleks et oleks, millest elada kuni surmani. Kuid see asi ei leia kuidagi lahendust. Ma väga palun teid,aitame seda meest!

See on nii ebaõiglane, kui raskelt haige inimene, peale füüsilist piina, vaevleb ka vaesuse käes.

Annetada saate meie arvele, selgitusega: «Kuupilet Olegile»

Ma ise hakkan igakuiselt ostma talle 32 eurose kaardi, et ta saaks arsti juures käia. Tervist meile kõigile!

Aidake aidata.

Lugu natukene jätkub:

Hiljem selgus, et kohalik omavailtsus on pidevalt Olegiga kontaktis ning pakkuvad talle igasugust abi. Kuid Oleg on selle vastu, kuna arvab, et see piirab tema vabadust. Mis teha, tegu on raskelt haige inimesega ning teda ümberkasvatada enam ei saa. Meie fondiga on korjatud talle piisavalt raha, et saame osta talle kuukaart kuni … surmani.

 

Tänan teid aitamise eest!


VANAEMA MANEFA

Saage tuttavaks-see on vanaema Manefa, tal on väga haruldane nimi kuid veelgi haruldasem on tema saatus. Nimelt on tal raske puue, ta ei käi. Sellel vaatamata on ta haritud, positiivne inimene, kellega on huvitav vestelda. Manefa elab üksinda. Muidugi teda aitavad naabrid-kaks vanamemme ja taat-kõik pensionil, oma hädade ja probleemidega. Sotsiaaltöötaja käib kaks korda nädalas, toob toidukraami ning sellega on ka kõik. Nüüd aga sellest, mida vanaema Manefa vajab:

Tal on haiged jalad ja lamamisvalumid, mis vajavad hooldust. Spetsiaalne määre maksab 67 eurot üks kreemituub.

Tal on vaja ühekordseid linu, mõõtmetega 60x90 ja mähkmeid L suurus.

Vajab prille, millele on retsept välja kirjutatud,kuid on vaja raha,et need osta ning inimest, kes neid kohale toimetab. Samuti mõtlesin, et võiks talle soetada spetsiaalse, invaliidi jaoks mõeldud, voodi ja mööbli (tänu Nataljale on see teostatud). Veel oleks vaja väikest külmkappi, mikrolaineahju ja toidukanteinerit, supi ja praadidega (10 tükki), et saaks talle külmkapi valmis panna ja mammike, vajadusel, soojendaks toidu ise.

Vajame vabatahtlikku,kes kord nädalas aitab mammikest pesta. Vajame raamatuid,mitte odavaid romaane, vaid ikka tõeliselt huvitavaid ja harivaid raamatuid, et vanaema saaks oma aega veeta raamatu seltsis. Manefa käis varem arvuti kursustel, niiet on mõtet talle sülearvuti soetada ning koju internet läbi viia. Kes võiks sellega aidata?

See on kõik, mis mul õnnestus välja uurida esimesel kohtumisel. Hoian teid tema asjadega kursis.

 

Alustame raha korjamisega tema vajaduste jaoks. Ülekannet saate teha meie arvele, selgitusega: «Manefa jaoks»

Arve:
MTÜ "Lootus sinuga"
EE962200221060320198


9 MAI

See on suur pidupäev, mis ühendab palju inimesi, erineva nahavärviga kui ka erinevast rahvusest. Ülemaailmne pidupäev, mida tähistatakse kõikjal maailmas. Pidu,millele kaasnevad mälestuspisarad inimestest, kes andsid oma elu, et päästa maailma fašismist. Me mäletame kõiki,kes selle raske aja üleelasid. Tähistame 71 aastat, sellest sündmusest, mis muutis meie elu paremaks. Me korraldame 100 veteranile ja neiel ,kes elas üle blakaadi pidu. Kell 11.00 võtame veteraane vastu kalmistul, Pronkssõduri juures ja kingime neile lilled (kombeks on kinkida nelgid). Vajame neid 800 tükki ja plaanime teha kunstlikud georgi lipsud, haaknõela peal (vajame 300 tükki).

Paneme pärjad ja lilled Pronkssõduri ausambale. Kell 11.30 võtame peale 100 veterani ja kohe sõidame bussiga «Monroe cafe & Lounge». Seal võtavad meid vastu šampuse ja puuviljadega. Seame end mugavalt sisse ja hakkab päeva pidulikum osa.Peo juhiks on Julia Kalenda,esinevad «Terek»; «Daleko li do Tallinna» ootame väga pillimeest Sergei Kisselmaani ja kitarristi Maksim Galaninit, kes esitavad sõjaaegseid laule. Maitsva õhtusöögi teeb välja «Monroe cafe & Lounge». Vajame 20 veinipudelit 5 konjakipudelit ja 30 šampusepudelit. Pluss lauale on vaja külarooga. Vajame vabatahtlike, kes teevad Georgi lipse ning vajame rahalist abi materjaalide ostmiseks.

Välja panen eraldi tegevuskava, kõik huvilised ja vabatahtlikud, pange ennast kirja. Ootame ka tagasisidet koolidelt,täpsemalt klassidelt,kus lapsed soovivad ise teha 300 õnnekaarti. Teretulnud on ka kõik huvitavad ettepanekud ja ideed.

Plaane on palju,kuid kõik oleneb rahast. Kõik on teie kätes ning iga euro on väga tähtis!

Annetage palun! Iga aastaga jääb veteraane vähemaks. Meie kohus on anda neile au ja tänulikus.

Veel vajame kalmistule vabatahtlike.Valik on teie, kuidas saate aidata.

1.     Rahaline toetus (kaks bussi, lilled külmad road, lipsud ja alkohol)

2.     Vabatahtlikud (teeme lipsud, kalmistule, jagame lilled)

3.     Värsked ideed, ettepanekud, huvitavad kohtumised ja nii edasi

4.     Meterjalid (Georgi lipsud, hambaorgid, atlassriie-valget, musta ja oranži värvi, haaknõel, kuum liim, toiduained lauale-juust, vorst, kommid ja puuviljad.

 

Palun jagage! Sellest on ka suur abi!


MUUSIKAL «LOOTUS SINUGA» POOLT JA «SAKALA LAULU LAPSED» (ALENA MEIDRA) MUSTAMÄE LASTEHAIGLAS

15 märtsil meie, koos Alena Meidraga ja «Sakala laulu lastega», korraldame eksklusiivse etenduse Mustamäe Lastehaiglas. Korraldame seal viibivate lastele muusikali. Anname edasi lastedele kõik teie kingitused: raamatud,värviraamatud, pliiatsid, vildikad, värvid ja erinevad maiustused. Lapsed väga ootavad neid,sest nad on vaimustuses eelmisest korrast.

Meie sõbrad firmast «TUJU» kingivad lastele kujukesi õhupallidest. Meie vabatahtlik tordi meister, teeb samuti kingituse:sidruni tordi.

Palume firmal «Baltic road» võtta meiega ühendust ja kui on võimalus siis ka toetada.Teretulnud on koogid, küpsised ja kommid.

Kõik oli suurepärane: etendus, muusikal ja Sakala laululapsed.Täname teid, et olite meiega. Tänud Margusele helitehnika eest, kõik oli tasemel. Täname piraati papagoiga ning kõiki, kes annetasid mänguasju ja maiustused.


13 MÄRTSIL KUTSUN KÕIKI TÄHISTAMA VASTLAPÄEVA KOOS «LOOTUS SINUGA»

Pensionäärid «Sõpruse» organisatsioonist valmistavad spetsiaalselt meie vabatahtlikele käsitöö sokke, käpikuid, kampsuneid ja palju muudki. Kõik käsitöö esemed müüvad nad ise, koha peal,et lisada paar eurot enda penionile. Palun teid toetada neid ja osaleda üritusel. Toetage neid, nad väga püüavad!

Avan teile väikese saladuse: neil on palju ilusaid sokke teie laste jaoks. Nagu laadadel kombeks on, siis saab ka kaubelda, see teeb osalemise põnevamaks ja huvitavamaks. Omalt poolt otsime vabatahtlike, kellele meeldib pannkooke küpsetada ning kes teeb seda meisterlikult. Kuna pannkoogid on ikka traditsiooniline vastlapäeva toit, siis saab neid süüa tasuta. Pakume teile ka hõrgutavat kuuma teed.

Otsime veel dekoratiiv rätikuid meie üritusele «Vastlapäev Lootus Sinuga».

Kasutame väga hoolikalt neid ning anname puhtana tagasi. Palun aidake meid!

Lisaks loosime jaanuaris välja 17 paari sokke.Kõik,kes võtsid loosist osa, ootame rõõmuga külla 13.märtsil on ka aeg kostitada vabatahtlikke kõige paremaga.

Hindame teid väga ja ootame teid külla!


TÄNAME «NEW FAST SERVICE»

Täname http://www.nfs.eu/ võimaluse eest tasuta remontida meie Lootus Sinuga buss!

Sellest, millises töökorras on meie buss, sõltub väga palju.Kõige olulisem on see,kas on söök meie 400 hoolealuse laual, kuhu kuuluvad paljulapselised pere,vanurid ja pered, kus on invaliidid. Teie töö on hindamatu ja oleme teile väga tänulikud. Soovime teile edu ja edaspidist koostööd!


VANAISA ERIK JA TEMA JÄNKUKESED

Ime-isa-vanaisa ja tema lapselapsed.

Me teeme kõik selleks,et see lugu oleks õnneliku lõpuga!

Elasid kord viis lapsukest ja elavad ka praegugi tänu nende vanaisale.

Suurepärane inimene:südamlik, vastutustundlik, helge ja tundlik.

Laste vanemad elavad maal (vanaisa sõnul on ema vaimuhaige). Vanaisa võttis lapselapsed enda juurde, et soodustada neile muretu ja õnnelik tulevik. Selleks on juba suur edusamm tehtud, lapsed käivad lasteaias või koolis. Hetkel võitleb vanaisa aktiivselt nende hooldaja loa saamise üle. Vanaisa saab iga kuu pensionit 320 eurot pluss lastetoetuse 500 eurot. Nad elavad viiekesi ühetoalises korteris ahjuküttega. Kuna tal on haiged jalad ei suuda ta muudmoodi kütta kui elektrilise soojapuhuriga, sellepärast on ka nende arvesumma suur.

Vanaisa  on ise väga sõbralik ja hoolitsev. Lapselapsed armastavad teda väga, kogu aeg paitavad teda ja embavad. Tal on tõsised probleemid tervisega: suhkrudiabeet, haiged jalad. Väga vajalik on määre. Nimetuse kirjutan hiljem. Veel on ta üle elanud seitse operatsiooni kõhu ümbruses. Śamuti on väga vajalikud erinevad ravimid, mis maksavad palju ning mida ta peab ise endale ostma, näiteks, üks määre maksab 57 eurot.

Vanaisa ei suitseta ega tarvita alkoholi!!!

Lapselapsed on midagi erilist! Kõik on väga targad, arenenud, väga helged ja avameelsed.

Armastavad puhtus ja hoiavad seda ka kodus. Kõik on korralikult riides, puhtad ja kõigil on kõhud täis.

 Milles seisneb meie abi:

1.     Esimene ja kõige tähtsam on suurem korter. Kahe kuu pärast on kohtuistung. Seal otsustatakse kas anda vanaisale hooldusõigus või mitte ning sellest oleneb ka see, kas on vaja korterit või mitte. Laste isal pole midagi selle vastu, et laste hooldajaks määratakse vanaisa, kuid ema on veel kahe-vahel. Me jälgime selle protsessi kiirust ja püüame teha kõike maksimaalselt kiiresti. Riigi abiga, kui nad on sellega pära. Igatahes on protsess juba käima lastud.

2.     See on see, mida me saame praegu teha:

a) Auto remont (meil on olemas nimekiri,mida on vaja remontida). See on Opel seitsme istmekohaga 1998, aastal valminud auto. TEHTUD!

b) Hammaste ravi ning proteeside paigaldamine. Selle võimaluse on meile andnud Anastasija Maksimova (selle eest talle suur tänu). Kuid on vaja raha hammaste ravimiseks. Proteesid tehakse vanaisale tasuta. TEHTUD!

 

3.     Laste dermotoloogi külastamine. Hetkel on neil aeg broneeritud maikuuks. Kui kellelgi on võimalus kiirendada seda protsessi, oleme teile väga tänulikud.

4.     Ühel poisil on probleemid jalaga, nimelt liigestaga, ta on invaliid. Hädavajalik on hea kirurgi konsultatsioon. Tegelikult on probleem lahendatav, vajalik on hea arsti ja kiiresti.

Vanaisa väga häbeneb võtta abi vastu. Nagu vanad inimesed harjunud on teha kõik ise.

Külastada neid ei ole soovitatav. Kõik nad kardavad,et neid mõistetakse valesti. Kingituste vastuvõtul läksid vanaisa silmad märjaks ja tema käepigistus oli väga mehelik. Ta on südamest tänulik kõigile, kes aitasid teda. Varsti tuleb võike reportaaž, mis teeb kõik asjad tele selgeks. Me pakkusime neil külastada lähimal ajal mängutuba. Vanaisa ja lapsd oli sellega päri. Mis majapidamisse, siis neil on kõik puhas. Ainuke asi on, et palju riideid vedeleb keset tuba. Sellega tuleks natukene tegeleda. Vanaisa ütles, et mõtleb, selle üle ja kui abi on vaja, siis võtab meiega ühendust. Ootame!

Tegelikus on neil hädavajalikult vaja raha, sest isegi matuseraha, mida vanaisa oli kõrvale pannud on läinud autoremondile. Aga seegi ei aidanud.

Olgu seegi, et neil ei ole kõik korras:vähe ruumi ja rahapuudus,kuid nende väikeses koretris elab armastus,Ja see on kõige tähtsam!

Ma palun teid hoiame üksteist ja jälle aitame abivajaid. Ärge olge ükskõiksed vaid aidake aidata!

Kõige suurem sündmus, mis nende perekonnas tulemas on, kõige pisem saab 8 veebruaril 4.aastaseks. Otsustasime, et peame tema sünnipäeva «Ali Ba Ba» mängutoas. Meie organisatsiooni ja kõigi, kes annetasid raha poolt, katame laua, kutsume animaatoreid ja maksame selle kinni. Oleks väga tore, kui mõni animaator võtam´b meie kutse vastu ning teeb seda tasuta. Teretulnud on ka kõik maiustused ja hõrgutised peolauale, võibolla keegi soovib talle kinkida torti, muinasjutuist printsessi torti. Lastal jääb see sünnipäev terveks eluks meelda. TEHTUD!

Sel ajal, mil vanaisale hambaid raviti, sõidutasime lapsi ponidega.

https://www.facebook.com/lootussinuga/videos/562080913941587/

Kinkige rõõmu!


PÄEV, MILLAL LÕPPES BLOKAAD

Täna on helge ja kurb päev «päev, millal lõppes Leningradi blokaad». 27 jaanuaril «Monroe Cafe&Lounge» ja heategevus fond «Lootus Sinuga» korraldasid ürituse blokaadi ülekannete ühingu liikmetele. Kahe bussiga saabusid veteraanid «Monroe Cafe´sse». Täname Veronika Saart, et lahkelt võttis meid vastu.

Täname Elena Ablaevat, kes võimaldas meile mugavad bussid. Saate juhiks olid Alina Privalova ja Ekaterina Panova. Külalisi sõjaaegsete lauludega lõbustasid artistid Sergei Keselman ja Maksim Galanin. Kohale tulid ka koolilapsed, Karina Paškovits, Darja Starožuk, Palina Novikava ja Ksenija Šermošentseva, et avaldada oma austust ja tänulikust.

Täname Žanna Šultsi, et korraldas laste etteasteid-Karina luges väga südamlikult oma luuletust ja laulis, koos oma klassikaaslastega laulukest. Spetsiaalselt, selleks päevaks, kirjutas imeline poeet, Olesja Balakireva, luuletuse ning kinkis selle meie veteranidele. Luuletus oli kirjutatud postkaardile, mida Olesja tegi ise.

Iga postkaardile oli lisaks ka väike kingitus: «Õnne vitamiinid», mida tegid ise meie vabatahtlikud, Kristina Bilitšenko, Liliana Tarasova, Svetlana Turaeva, Marina Grudina, Maria Vasineva ja Natalia Knjaseva. Kõikide vabatahtlike poolt, tänas Ekaterina veterane ja kinkis neile lilli. Täname lillede eest Anna Vorobeid, maitsva šampuse eest Anna Krutininu-Krukovat, täname imelise muusika eest, meistérlikku helitehnikut Margust. Suured tänud ka kohviku tiimile,nende hulgas ka Viktoriat, kes oli kõige selle korraldaja. Meie organisatsiooni kui ka külaliste poolt soovime tänada neid, kes selleks peoks raha annetasid. Ilma teie rahalise abita ei oleks see pidu nii südamlik ja soe.Aitäh!!

Leningradi blokaadi organisatsiooni liikmed vajavad tänapäeva generatsioonilt tähelepanu, toetust ja hoolitsust. Me peame hoolitsema meie lähedastest vanuritest ja nendest, kes on oma vanaduses üksildased. Selle peo organiseerimiseks kui ka blokaadi üleelanud vteranidele on vaja teie rahaline abi. Meiega ühendust saate võtta meili kaudu: lootussinuga@gmail.com või www.facebook.com/lootussinuga.

Suur tänu teile, kallid sõbrad, teie abi ja toetuse eest. Nüüd hakkame tasapisi valmistuma 9 maiks. See on tähtis päev iga ühele meist!

 

http://stolitsa.ee/121129


JÕULU ANNETUS KONTSERT 22.12.2015

See imeline üritus viidi läbi 2015 aasta 22 detsembril "Lindakivi kultuuriimajas“. Programmis oli laste animatsioon, näomaalingud, laulud, tantsud, iluvõimlemine, workout, naljanumbrid, tantsuteater, konkursid, kõige aktiivsematele vabatahtlikele auhinnad, tee joomine, jõuluvana koos oma lapselapsega ja muidugi KINGITUSED!

«LOOTUS SINUGA» on tänulik kõigile esinejatele ja külalistele, kes võtsid osa meie eluüritusel.

Eraldi täname Jana Sorokinot, nende imeliste värviliste fotode eest ja aitäh meie operaatorile, Roman Sillale, videoreportaaži eest.

Fotod üritusest saate näha meie "Galeriis"


17.12.2015 TÄHISTAME HEATEGEVUSLIKU ÕHTU BLOKAADI-JUUBILARITEGA

Heategevuslik sündmus toimub «Monroe Cafe&Lounge´s».Selle eest soovime tänada Veronika Saart. Samuti suured tänud õhtujuhile Julia Kalendale ja helitehnikule Mihhail Kotovile. Pildistas Ilona Sorokina, tänud kallis!

Fotodega saate tutvuda galleriis.

Täname ka artiste:

       Pillimees Sergeid

       kitarrimeest Maksim Galaninat

       Ansambel: «Terek»

       Vokaal-ja instrumentaal artiste: «Tutti»

       Aitäh: «A-flower» lillede eest

       Aitäh tüdrukutele, kes aitasid seda kõike organiseerida.

       Aitäh Elena Ablajeboile bussi eest

       Aitäh Maria Kuhtinskoile selle imelise paberist veebidisaini eest

       Aitäh kõigile, kes kingitusi tõi ja annetasid raha ürituse läbiviimiseks.

Kui ma olen kedagi unustanud mainida, siis palun, kirjutage mulle.

 

Aidake aidata!


AKTSIA: MÄNGUASJADE ANNETUS MUSTAMÄE LASTEHAIGLALE ON LÕPPENUD

Pilte saate vaadata meie galleriist.


SOOVIME HÄID JÕULE BLOKAADI VETERANIDELE

Blokaadlaste ühendus ootab meid kõiki 17 detsembril külla. Me sõidame nende juurde kingituste ja maiustustega. Vajame andekaid inimesi, kes laulaks või tantsiks nende jaoks. Teretulnud on sõjaaegsed laulud ja väikeste armsate laste esinemised. Samuti ka vene traditsioonilised laulud ja mängud muusikainstrumentidel.

Võibolla, kellegi lapsed soovivad teha vanaisadele ja vanaemadele kinkekaardid, nad on alati nende üle väga õnnelikud. Heameelega lisame neid kingituste hulka.

Jagage meiega oma mõtteid ja ideid seoses organiseerimisega.

On olemas kingituste komponendid: tualettvesi, toasussid ja seinakell, selle eest aitäh Irina Brovinoile. On vajalik pakkimispaber, umbes 260 tükki. Oleme tänulikud ka puuviljade ja kommide eest. Ootame kõike 17 detsembriks.

Aidake aidata!


KOGUME MÄNGUASJU MUSTAMÄE LASTEHAIGLA JAOKS

Aasta lõpp on alati kingituste jagamise, aktsiate ja ürituste läbiviimise aeg. Meie poole pöörduti Mustamäe lastehaigla uuest korpusest abipalvega. Neil on aja mänguasju, raamatuid ja muud huvitavat, mis võiks viia laste tähelepanu haigusest mujale. On vaja arendavaid mänguasju igale vanusele. Pehmeid mänguasju ei võeta vastu!Raamatuid on vaja nii eesti kui ka vene keeles. Näiteks on vaja:värviraamatuid, vildikaid, pliiatseid, kustutuskumme, pintsleid ja värve, plastiliini, kineetilist liiva. Muidugi maiustusi kaaa!Kuidas ilma nendeta.

 

Kõike kogume aadressil Raadiku 8b/3(esmaspäevast neljapäevani) või Sütiste 30(reedeti). Helistage telefoninumbrile 58 450 250 ja lepime kokku kohtumisest. Kõik rahalised annetused saate saata meie tavalisele kontole, ärge unustage lisada, et annetate Mustamäe lastehaiglale. Kogume raha kuni 10. detsembrini.

 

 

Edu meile kõigile ja aitame aidata!


„LOOTUS“;VÕTA VASTU „LOOTUS“!

Hurraa!

Me sõidame teie juurde!Kohutavalt igatseme teid!Mul on hea meel teatada teile, et 25. detsembril sõidab Lootus Sillamäe lastekodusse. Me sõidame väga huvitava programmiga ning teie osalemine on teretulnud. Kõik, kes soovivad edasi anda kingitusi või maiustusi kirjutage mulle kommentaaridess, sõnumitesse või meilile:lootussinuga@gmail. com või helistage numbrile 58 450 250. Meid ootavat 29 last, vanuse kategoorias 1-19, millest on 14 poissi ja 15 tüdrukut. Nad kõik on meie grupi liikmed, jälgivad meid ja näevad seda postitust kindlasti. Niiet salajase informatsiooni kirjutage mule sõnumitesse. Las see jääb nende jaoks üllatuseks!Tulevad ka finantskulutused, annetused on teretulnud!

 

 

Aidake aidata!


ME TEGIME SEDA!

Ma olen tunnetest üle külvatud ja endiselt ei usu, et see reaalsus on, kuid kõik dokumendid käes on ja see ei ole uni. Me suudsime, me saime kokku selle summa ning see lumivalge ime "Вoxer" on nüüd meie oma, lootuslik! Reedel tegi see oma esimese heateo, tuues suure hulga ´toitu abivajajatele, transpordis esemeid Lasnamäelt kogumispunkti ning täna hommikul nägi vaeva, et tuua esemeid neljapäevaks sihtpunkti valmis. (esemete jagamine abivajajatele).

 

Me südamest õnnitlen teid ja tänan teid, igaühte eraldi, et usaldate meie fondi ja mind isiklikult. Aitäh teie annetuste eest, isegi 3 euroliste, iga sent oli meie jaoks väga tähtis. Aktsiast osavõtjaid oli niivõrd palju, et meie postkastis jäi ruumi väheks, kui ma hakkasin kõiki kirju väljatooma. Te tegite väga vajaliku ja tähtsa teo, te kinkisite organisatsioonile stabiilsuse ja iseseisvuse, olenemata olukorrast.

Nüüd on jäänud väga vähe:kleepita meie logo, kontaktandmetega ning talve rehvid.

Kui meie seas on vabatahtlikke aitajaid siis minu uksed on avatud teie jaoks 24/7.


VOODI

Täna tuli uus sõnum abivajamisest. Nimelt on vaja abi osta kahekorruselise voodi. Võibolla on kellegil olemas. Vot mida kirjutab üksildane ema, kes jäi hiljuti veel ka leseks:

 

„Tere õhtust!

Jälle pöördun teie poole abipalvega ... ah häbi on juba. Ma kaua mõtlesin ja jõudsin selgusele, et mõistlikum on lastele osta juba kahekorruseline voodi, kuna ruumi võtab vähem, kuid mure on selles, et ma olen suuteline ainult 50 eurot väljakäima... Suuremat summat ei ole enam võimalik kuna siis ei jätku raha toiduks, kas saaks kuidagi teie kaudu selle voodi?Te vabandage mind, kuid mul ei ole tõestienam kuhugi mujale pöörduda... ma pean veel vähemalt poolaastat lapsega kodus istuda…"

 

Väga kahju on inimesest, sellisel raskel ajal tuleb mõelda nii sellele, kuidas saadaesemeid ja kuidas toitu muretseda. Enda poolt ma hakkan läbivaatama kõiki variante, kuidas saaks osta voodi. Teie poolt palun aga jagamist, küsida lähedaste käest äkki on, või koguda 200 evro voodi jaoks Aatriumist. Võib olla on keegi ka odavamalt näinud, ja heas korras, siis kirjutage.

Kõik küsimused saate esitada helistades numbrile 58 450 250, või kirjutades lootussinuga@gmail. com.

 

Aidake aidata!


Рождественский благотворительный концерт "Lootus sinuga"

 Tere õhtust!

Hea meelega tahan tuua teieni uudist, mis on tähtis nii fondi kui ka minu jaoks isiklikult. Peale pika mõtlemist ja kõikide "poolt" ja "vastu" kaalumist, otsustasin ikkagi jõulukontserdi läbiviimise kasuks, vaatamata väikesele lapsele. Kuid sellel aastal on mul vaja teie abi nii nagu mitte kunagi varem.
Ehk siis! "LOOTUS SINUGA" rendib 22. detsembril Lindakivi kontserdisaali, et viia läbi programmi, mis sisaldab muuhulgas ka Jõuluvana, Lumeneitsi ja tee joomist.
Selleks. et kogu apparatuuri, saali ning laudade ja toolide renti kinni maksta, on vaja umbes 250 - 300 EUR.
KINGITUSED
Ma sain pakkumisi 5 erinevalt maiustuste ettevõtelt ja pakkumised varieeruvad 5-6 EUR ringis ühe lapse kingituse eest.
TEE JOOMINE
Eelmiste aastate kogemusest, on vaja 5 kringlit (5x15 EUR), tee on fondis olemas, ühekordsed nõud, termosed, salvrätikud, kommide mäed!

On vaja leida vabatahtlike, kes aitaksid tee joomist orgariseerida.

JÕULUVANA
Me palusime ja Pavel Boger heameelega oli nõus viima läbi seda pidu ja andma üle kingitused meie lastele. Selle eest talle suured tänud ja lugupidamine.

Ja nüüd kõige tähtsam ja keerulisem.
VAJAME ARTISTE!!! Lauljad, tantsijad, akrobaadid, võlurid, illusionistid, klounid ja kõik, kes saavad tõmmata endale tähelepanu.

JAGAME! JAGAME! JAGAME!
On võimalik, et ka teie sõprade hulgas leidub andekaid inimesi, kuulsusi või lihtsalt huvitavaid inimesi. Kutsuge neid kindlasti.

Ootan väga selliste noorte artistide osalemist nagu Aljona Meidra, Aleksandra Viljumovskaja, kas nad säravad ka sellel aastal? Väga ootame teid!
Ootan kõiki pakkumisi organisatsiooni osas ja küsimusi telefonil 58450250 või emaili teel lootussinuga@gmail.com.
Arve finantsabi osutamiseks jäi samaks . Oleme tänulikud iga summa eest.
Mtü Lootus sinuga
EE962200221060320198


Kino külastamine

Imeline õhtu Coca-Cola Plaza kinos koos abivajajate perekondadega ja invaliididega meie asutusest. Vaatasime imeliseimat filmi Piiraguteta, naersime ja nutsime kõik koos. Täname kutsumast Anna Romanovi-Tõnisaart, Esimese Balti Kanali, ja ETV`pluss. Täname kõik, kes kohale tulid ja olid meile seltsiks.  

Ai-tä-hhh!!!


Aia saadused!

Jõudis aeg, mil sügis jagab meile oma saaki, eriti eriti on silmarõõmuks aiasaadused. Pakume teil võtta osa sügis puuviljade ja juurviljade korjamis aktsiasKui teil on ehk mõni mitte vajalik viljasaak ja teil on soovi jagada seda abivajajatega siis te olet alati teretulnud! Me rõõmuga võtame vastu kõik, ja jagame seda suurtele perekondadele, kus on palju lapsi, ja neile, kes vajavad abi. Tuua võib saaki nii Raadiku8b/3, kui ka Sütiste 30 aadresile tööpäevadel. Palume enne tulemist helistada ette, ja leppida ajast. Tel 58 450 250.

 

Aidake aidata!


Сбор средств на автомобиль продолжается!!!

Mtü Lootus sinuga
EE962200221060320198
Paypal : lootussinuga@gmail.com
Aidake aidata!


Kogume annetusi Diana Olševskajale!

Hurra sõbrad!

Meie Snežok läheb ravile, ja kõik on tänu teile!!!

Vajalik suur summa on kogutud ja kõigest kolme päevaga!Te olete niii tublid!!! Te kinkisite täisväärtusliku elu sellele pisikesele!See on hindamatu!Ema palub edasi anda teile kõige soojemad ja südamlikumad tänusõnad!!! Kindlasti jätkame selle loo edasikulgemist jalgima ja kindlasti läheme tüdrukule külla, koos maiustustega. On jäänud vaid äraoodata, millal arstid annavad selleks loa. Oodake fototõendeid. Hetkel aga soovin ma tutvustada Snežanna sõbranna, kellega nagu me saime teada kavatseti minna koos tervendavale reisile. Saage tuttavaks-Diana Olševskaja. Dianal on täpselt samasugune diagnoos, ja ta on abivajajate perekonnast. Vanemad töötavad, kuid sellele vaatamata selline summa on nende jaoks võimatu. Snežanna operatsioon toimub 7 novembril, Diana operatsioon on varem, 5 novembril. Osa summast suutsid vanemad ära koguda, aga veel on vaja 500 euro. Diana on väga sõbralik, õrn ja külalislahke. Ta valmistus ning oli närvis enne meie kokkusaamist. Spetsiaalselt fotosessiooni jaoks palus ta endale lokkid teha, ja kerge meik. . . see on tema elu esimene fotosessioon. Väga armas laps ning ta on väärt elada tervet ja õnneliku elu. Aitame tal saada terveks.  

Annetusi kogume fondi kontole:

MTÜ "Lootus sinuga"

EE962200221060320198,

selgitus Diana Olševskaja annetus.

 

Aidake aidata!


Aidake Snežannat!

See väike päikesekiir pildil on Snežanna, ehk Snežok, sedasi kutsutakse seda tillukest tüdrukut suure potentsiaaliga, tugevat ja julget, tarka ja armastavat, uudishimuuliku, ja suure rõõmurulli. Talle meeldib väga lugeda, ja siis arutada selle üle. Veel rohkem ta armastab oma ema. Ema aga teda ning seda ilmselgelt näha. Kuid on üks mure!

Meie Snežannal on LCH, mis segab tal elada täisväärtuslikku lapsepõlve. Ema võitleb haigusega juba mitu aastat, on tulemus, aga tüdruk vajab spetsiaalset operatsiooni, milleks nad on juba kaua aega valmistunud. See operatsioon võimaldab tüdrukule liikumis võimalust, ja mine sa tea, võib olla Snežanna saab joosta, nagu teised lapsed. Saab kasutada oma käed ja liigutada oma sõrmekesi. Aga see praegu on ainult tema unistus. Kahjuks on rahal komme kiiresti otsa saada, ning pere varud on otsa saanud. Ema, Olga, pöördus meie poole palvega, et me aitaks neil vajaliku summa koguda operatsiooniks, novembrikuuks. Aega on jaanud väga vähe, kõigest kaks nädalat, ma usun teisse, ning pole veel kordagi seda kahetsenud. Niisiis operatsioon maksab 1250 evro, operatsiooni plaanitakse teha novembri alguses, kui raha tuleb ära maksta oktoobri lõpuks, et naad saaksid alustada kõikide dokumentide vormistamisega.

Annetusi saate ülekanda meie kontole:

MTÜ «Lootus sinuga»,

EE 962200221060320198,

selgitus Snežanna Kauts,

või tuua sularahas aadressile Raadiku 8b/3/või Sütiste 30,

vajaliku info saamiseka helistage meie numbrile 58450250. 

 

Aidake aidata!


Oktoober - pesuvahendide kuu!

Jätkame toreda trditsiooniga-iga kuiselt koguda konkreetseid esemeid või toidukraami. sel kuul hakkame koguma pesuvahendeid: šampoonid, seebid, kreemid, hügieenihuulepulgad, vatitikud, pesupulbrid, nõudepesuvahendid, põrandapesu vahendid, lappid, svammid, põrandaharjad, akende pesemisharjad/vahendid, veetorude puhastusvahendid, ja nii edasi. ja muidugi on alati aktuaalsed mähkmed!

 

 

Aidake aidata!


Lastepäev koos "Lootus sinuga"

Tere hommikust!

Tänane päev on tõesti tore, kuna me alustasime valmistumisega ürituseks lastele, kes on nooremad kui 5 aastased. Need lapsed, kes jäid tähelepanu keskpunktist välja selles koolihulluses. Me südamest tänameJuulia Prijatkinat, selle imelise kingituse eest kõigile fondi tillukestele liikmetele. Üritus toimub 26. septembril lastetoas « Veealune Maailm», mis asub aadresil Tammsaare tee 89. Aega ei ole meil palju. Ma väga ootan teilt erinevaid ettepanekuid, seoses programmi loomisega, kingituste väljamõtlemisega. samuti ootan teie poolt küpsetisi ja erinevaid maiustusi. Ma ootan väga tagasisidet animaatoritelt, näomaalingute kunstnikutelt, klounidelt, õhupallide puhuritelt, mustkunstnikutelt, kui ka kõigilt neilt, kes armastavad lapsi ja soovivad midagi ette võtta. Kõik, kes saavad aidata meid ühekordsete nõudega, salvrätikutega, kirjutage mulle, või helistage. Samuti otsin inimest, kes saab tellida igale lapsele geelõhupalle. Palve kõikidele käsitöömeistridele, kes oskab meisterdada märkmikud, kujukesed, me sooviks neid kingida lastele, mälestuseks ilusast päevast!Tahan tuletada teile meelde, kui keegi soovib heategevuses osaleda, kuid ei ole võimalust midagi kohale toimetada, siis alati saate  ülekanda väike summa meie organisatsiooni kontole, millest me saaks osta, kommi, puuvilju ja muud vajaliku. Üleüldse Aidake aidata!Ja teeme see üritus sama unustamatuks, nagu oleme enne teinud!

 

Aidake aidata!


Сентябрь - сбор средств на машину!

Доброе утро. Хочу поздравить вас с последним деньком лета и пожелать вам светлой и красочной на эмоции осени. Пусть всегда в вашем доме царит покой, уют и близкие всегда будут здоровы.
К сожалению не всегда у меня получается справиться со своими фондовыми проблемами в одиночку, поэтому обращаюсь к вам за помощью. Это настоящая катастрофа вселенского масштаба. Наш доброволец, который возил нас все эти годы более не может предоставлять нам микроавтобус для перевозки продуктов и вещей 3 раза в неделю. Это значит более 150 семей окажутся без еды!!! Это плохая новость... Но есть и хорошая! За долгое время существования "Лоотуса" мне удалось скопить небольшую сумму денег на приобретение собственного транспорта. Но нам все равно не хватает на его покупку. Тут я прошу подключиться ВАС!!! Что нужно? Нужны любые контакты в автосалонах и любых местах продажи микроавтобусов, где можно было бы получить максимальную скидку на приобретение машины. Мы в свою очередь готовы бесконечно рекламировать благодетеля, который возьмет на себя это благое дело.
И самое главное нужны СРЕДСТВА на покупку! Пожалуйста, помогите собрать нужную сумму. От этого зависит дальнейшая жизнь фонда. Я уверена в вас! Вы не подведете! Вы столько раз делали невозможное. Пожертвуйте любую сумму на машину для перевозки благ нуждающимся многодетным семьям, инвалидам, одиноким пенсионерам, беженцам с Украины и всем кто оказался в беде.
Я очень прошу вас поделиться этим постом с друзьями, возможно среди них окажется тот человек кто сможет помочь.
Давайте объединимся и сделаем это, ПОМОЖЕМ ПОМОГАТЬ!
P.S обязательное наличие 5 мест в машине. Почему? Потому что я и водитель и руководитель, а у меня 3 детей и из них 2 мужчин пусть еще и маленьких, которые активно помогают маме с перевозкой и загрузкой продуктов для нуждающихся☺ Я без них никуда! И дочурка всегда с мамой путешествует, в силу своего возраста.
Mtü Lootus sinuga
EE962200221060320198

Помогайте помогать!


Август - месяц школьных принадлежностей!

Доброе утро!

Акция по сбору сахара закончилась. Мы провели ее очень успешно , за что я вам очень благодарна. Было собрано более 250 кг. Каждая семья получила сахар, а многодетные семьи и несколько килограмм.
В этом месяце, мы немного отойдем от продуктов. Потому что есть не менее важные вещи на которые в больших семьях денег катастрофически не хватает.
В августе мы будем собирать в школу деток нашего фонда. Август - месяц школьных принадлежностей! Что нужно детям? Собираем портфели, сумки, папки, файлы, бумагу, тетради, книги, обложки, альбомы, цв.бумагу, краски, карандаши, ручки, пеналы, фломастеры, циркули, линейки, транспаранты, сменная обувь, пластилин, лобзики и пилки(мальчикам на труды) спицы и крючки с нитками(девочкам на труды) и многое другое. Привозить вещи можно как на Raadiku 8b/3 так и на Sütiste 30. Ответы на вопросы можно получить по тел 58 450 250. А так же договориться о времени и месте передачи.
Каждый из нас собирает своих деток к школе и мы знаем как это затратно. Купите лишнюю тетрадку, ручку или альбом и принесите деткам из нуждающихся многодетных семей нашего фонда. Многие покупают новый портфель к новому учебному году, а может ваш прошлогодний портфель еще в хорошем состоянии и послужит еще нашим детям. Приносите и мы будем вам очень благодарны.
Помогайте помогать!


Июль - месяц сахара!

Добрый день!

Акция с рисом закончилась, всем огроменное спасибо за участие! Вы мега молодцы. Вы собрали 202 кг риса. Чуть-чуть не хватило до 250 кг, но это не страшно. Рис попал в каждую семью и все счастливы.
Начало новой акции объявляю открытым. В этом месяце мы собираем сахар. Подсластим жизнь наших нуждающихся, а то сами знаете эта вещь необходимая и дорогая. Ну вперед! Побьем все рекорды, как думаете? Минимально 250 кг... уверена вы не останетесь равнодушными!
Помогайте помогать!


Июнь - месяц риса!

Доброго времени суток!

Акции по сбору крупы продолжаются. И следующая крупа которую мы будем собирать в этом месяце это рис. Июнь - месяц риса! Остальные крупы и продукты длительного хранения тоже приветствуются. Все вопросы связанные с акцией вы всегда можете задавать в комментариях, в сообщениях или по телефону 58 450 250. (До 19:00 по рабочим дням) Продукты мы принимаем по адресам:
Raadiku 8b/3 с понедельника по четверг с 10:00 до 19:00 по предварительной договоренности.
Sütiste tee 30 по пятницам с 16:30 до 19:00.

Помогайте помогать!


1 июня - детский день!

Устроим детям настоящий праздник!

Совсем скоро вся страна будет праздновать 1 июня - день детей. "Lootus sinuga" приглашает вас принять участие в организации праздника для детишек из нашего фонда. Нам потребуются:
Аниматоры разного профиля. Пожалуйста предлагайте свою кандидатуру или контакты тех кто бы хотел поучаствовать в благотворительности.
Планируем раздачу гелевых шариков. Кто сможет помочь с этим пунктом пишите Катерине Пановой.
Нужны символические подарочки для ребят.
Ищем мастеров по мастерклассам.
Фокусники!!! Мы вас ждем...
Ну и конечно нужно накрыть стол...без еды и питья никуда!
Любое финансирование приветствуется.
Примерная сумма затрат 300€.
Ждем ваших предложений...
РЕПОСТ ПРИВЕТСТВУЕТСЯ!!!👍👍👍

MTÜ Lootus sinuga
EE962200221060320198

Помогайте помогать!


Май - месяц манки!

Добрый день!

Я рада, пусть и с опозданием, объявить начало акции этого месяца. "МАЙ - месяц манки". Начинаем сбор крупы для многодетных нуждающихся семей, беженцев с Украины, инвалидов и нуждающихся пенсионеров. Можно приносить и другие продукты.

Помогайте помогать!


Апрель - месяц муки!

Наша акция продолжается. Для тех кто не в курсе. В прошлые месяцы мы собирали овсянку и гречку для нуждающихся многодетных семей, беженцев с Украины, инвалидов и одиноких пенсионеров нашего фонда. 100 семей получили ваши дары в виде гречки, овсянки, сахара, манки, растительного масла и многого другого. В этом месяце мы собираем муку. Но если вы неуспели довезти собраное в прошлые месяца или хотите привезти что-то другое то это можно сделать позвонив по телефону 58 450 250. Привозить все можно по адресу Раадику 8б/3 по рабочим дням.

Помогайте помогать!!!


Март - месяц гречки!

Продолжаем собирать бесценные запасы крупы для малоимущих многодетных семей, беженцев с Украины и инвалидов. В этом месяце собираем гречку. Благодарим нашу волонтешу за участие, она положила начало акции в этом месяце.
Привезти крупы можно по двум адресам:
Ласнамяе, Раадику 8б/3 с понед по четв с 18 до 20
Мустамяе, Сютисте 30 по пятницам с 16:30 до 17:30.
Предварительно звоните 58 450 250
Ждем ваших звонков и писем с вопросами об акции.
Помогайте помогать!


Февраль - месяц овсянки!

В связи с отсутствием продуктовой Европомощи в этом году (по 6 кг на семью в год овсянка, гречка, манна, мука, подсолнечное масло и др.) мы открываем добрую акцию "Февраль - месяц овсянки". Это была весомая помощь нуждающимся семьям от Евросоюза, но верю мы способны и сами собрать такое количество. Исходя из наших зарегистрировавшихся нуждающихся, у нас чуть более 60 семей. А это значит нам нужно собрать 360 кг овсянки. Поверьте это не много, учитывая сколько нас волонтеров!

Что нужно делать?

Все предельно просто! Вы можете собрать какое-то количество пакетов у себя на работе с коллегами, собрать классом или группой в садике или вы просто один добрый человечище с большой буквы "Ч" принесете 1, 2 или 10 пакетов (на свое усмотрение). Принести ценный груз можно на Раадику 8б/3 предварительно позвонив по телефону 58 450 250.  Давайте творить добро вместе! Удачи нам всем!

Помогайте помогать!


Andke asjadele teine elu

See on väga huvitav projekt, kus saab osaleda igaüks. Esimene asjade kogumine tehti 2014. aasta suvel ning see toimub senini. Mõte on selles, et koguda asju lasterikastele peredele otse kodudest. Paneme Teie postkasti ümbriku. Ümbrikust leiate juhised ja pakendi asjadele. Juhendis on üksikasjalikult kirjeldatud sammud, mida Te peate tegema selleks, et osaleda. Panete asjad pakendisse ja panete selle oma maja lävele kindlaks määratud päeval, kust need koguvad meie töötajad kindlaks määratud ajal. See on elementaarselt lihtne! Kui meie organisatsiooni pakendist Teile ei jätkunud, siis võite sinna kõrvale panna ka oma pakendid, millele on märgitud Lootus sinuga. Osalege meie aktsioonides, kutsuge meid oma rajoonidesse, see on väga huvitav, kasulik ja mis kõige tähtsam Te teete head.

Aidake aidata!


Благотворительная ярмарка

1 сентября для любой семьи, где есть дети, день суматошный и к нему готовятся заранее. Обычно подготовка затратна для обычных семей. Что уж тут говорить, если в семье более 4 детей, а иногда и до 9 детишек. Родителям приходится серьезно потрудиться, чтоб обеспечить каждого ребенка хотя бы минимумом принадлежностей. А когда речь заходит о портфелях и одежде, то и совсем за голову хватаешься. Поэтому, в последние дни августа 2014 года, была организована ярмарка в поддержку таких родителей, чтоб помочь им собрать всех детишек в школу. К ярмарке мы готовились "всем светом". Как детки и родители сделавшие подделки своими руками, так и волонтеры, которые принесли на продажу, в пользу благотворительности, свои произведения искусства(не побоюсь этого слова). В ярмарке участвовала и первая в мире собака волонтер, которая собрала для деток значительную сумму. Наши самые маленькие пожертвователи, могли насладиться общением с миниатюрной собачкой и погладить ее. Развлекательная программа была очень обширная, фокусник Майкл, батукады, клоуны и аттракционы. атмосфера царила очень дружелюбная и исключительно положительная. Спасибо всем за участие.

До скорых встреч!